Je čas přestat si hrát

Dívám se do kalendáře a škrtám další den. Brzy jich bude 21. Přesně zítra.
Dívám se, co jsem za ty tři týdny pro sebe a svoje tělo udělala. A musím trochu smutně konstatovat ne mnoho nic. Trochu jsem to zazdila.

Ne, rozhodně jsem nečekala, že za 3 týdny budu mít 2 kila dole a vyrýsovaný buchty na břiše, to bych se do toho musela opřít úplně jinak. Já naopak začala zvolna, protože jak už jsem psala, tenhle nápad se zrodil trochu samovolně v moment, kdy jsem se ohlížela za uplynulým rokem a tak mi chvíli trvalo, že se to poskládalo.

Přesto jsem dost prozřetelně založila tenhle blog, abych nenechala nic náhodě. Znám se! I tak jsem začala až příliš zvolna a spoléhala, že se něco vyloupne. Ono se ale nic nevylouplo. To znamená, že musím už opravdu začít 🙂

Ale než něco řeknu, děkuju si, že jsem tenhle blog začala, protože jinak bych si ani nevšimla, že už je konec března (ano, ten čas by utek tak nějak rychle) a suše bych konstatovala, že se to ZASE NEPOVEDLO. Tak teda jindy… Za rok. Dva. Nikdy.

Jenže já to chci zažít TENHLE ROK!
Zapisovat si jídlo byl fajn začátek, jen už není třeba dál váhat. Už je potřeba udělat něco aktivního. Nejen proto, že poslední 3 dny zase nezapisuju, ale nejvíc prasím:

  • šíleně skořicové Cini Minis (Proč mi nestačí jen 1 mistička? A proč to jím večer?),
  • Studentská pečeť (Kterej magor nám jí vůbec dal?),
  • piškoty (Vypadají tak neškodně, ale v devět večer fakt ne!),
  • a slaný tyčinky (Proč jsme je nesnědli už na Silvestra! A proč mamka koupila 2 balení?).

Je nejvyšší čas říct jasně první kroky. I když, abych na sebe nebyla takovej ras, přece jen se už něco stalo. A daří se.

ZAČÍNÁM DEN CITRONOVOU VODOU
Jo. Zase jsem se vrátila ke svému zvyku, který jsem, nevím proč, opustila. Nechci ztrácet čas přemýšlením, proč a jak, ale prostě se to stalo i když mi to dělalo dobře… Už 14 dní do svého ranního půllitru teplé vody mačkám 1/4 citronu. Časem se možná dostanu na polovinu (citronu ne čtvrtlitr) nebo zkusím jablečný ocet.

Plán na příští týden:
1) 2 večeře budou zeleninový salát
2) 3 cvičení (stačí 15 minut)
3) vyzkouším recept na domácí pečivo

Tělu zdar. Zdravému zvlášť 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *