Rok 2017 – rok pro tělo

Loňský rok byl čas pouštění a opouštění. Rok plný zvratů – příchodů a odchodů. Spousty odchodů. A já zjistila, že jediné, co mne neopouští, co se mne stále urputně drží, jsou kila navíc. Jo, ani mě nepřekvapuje, že mi během roku ještě pár přibylo.
Tak co s tím?

Už pár let si říkám…
jak se pustím do toho hubnutí – cvičení a zdravýho stravování. Začala jsem hodněkrát. Zkoušela jsem cvičit. Zkoušela jsem výzvy. Zkoušela jsem jít po krocích. Ale všechno nakonec vyšumělo. Vydržela jsem to týden, dva nebo měsíc, ale pak do toho vždy vlezlo něco důležitějšího. Něco podstatnějšího.

Neopečovávaný tělo přineslo svoje ovoce
Po prvním dítěti mi zůstalo 6 kilo navrch. Po druhém se k tomu ještě 2 přidala. Občas nějaká ubyla, po čase se zase vrátila. A pak už jen přibývala. Poslední rok a půl to šlo zk kopce, tedy v případě kil do kopce. Přímo úměrně intenzitě myšlení a mluvení o tom, jak bych měla. A čím víc jsem mluvila a pak i zkoušela všemožný věci, a všechny zase všemožně nemožně nedodržela, čelím tvrdý realitě. K mé původní váze za těch 9 let přibylo dobrých 13 kilo navrch.

Poslední roky byly nejhorší
Plný nadějí, když jsem znovu něco začala. Když jsem znovu zkusila cvičit. Kdy jsem se znovu zařekla, že budu jíst víc zeleniny. Víc ovoce. Míň čokolády. Všechno marný.

Přesto to nevzdávám. A padlo rozhodnutí.
Tenhle rok bude patřit mýmu tělu.
Beztak se okolo něj všechno točí. A přesto stále nebylo mým středobodem. I když by mělo, pokud chci výsledky, protože ta kila nepřibyla sama. A stejně tak sama ani nezmizí.

OK. Úkol pro tento rok je jasný: dostat se na původní váhu.

  • Začít správně a výživně jíst
  • Začít pravidelné rituály cvičení
  • Opečovat svý tělo, aby bylo hezký, pevný a zdravý

 

Comment on “Rok 2017 – rok pro tělo”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *